Lloyd's Register Group Limited

LRQA, Lloyd's Register Group Ltd.’nin bir parçasıdır. Lloyd’s Register, enerji ve taşımacılık sektörleri gibi, yüksek riskler ve sermaye yoğun varlıklarla faaliyetlerini sürdüren şirketlere, yaşam, mülk ve çevre güvenliğini geliştirmek adına bağımsız teminat sağlayan, küresel bir kuruluştur. Bu, müşterilerimizin güvenli, sorumluluk sahibi ve sürdürülebilir tedarik zincirleri oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

Bağımsız ve Tarafsız

Lloyd's Register Grup, işletme süreç ve ürünlerini, uluslararası tanınmış standartlara göre denetleyen, dünya çapında lider kuruluşlardan biridir. Bahsi geçen standartlar, ya bağımsız kurumlar tarafından geliştirilmiş ya da bizim kendi geliştirdiğimiz standartlardır. Tasarım ve yeni kurulum aşamasından, servis operasyonu ve devre dışı bırakmaya kadar amacımız varlık ve sistemlerin güvenliğini, doğruluğunu ve işletimsel performansını güvence altına almak için tam bir yaşam döngüsü ve risk yönetimi çözümleri sunmaktır.

Bağımsız bir kurum olan Lloyd’s Register'ın itibarı –rehber ilkelerimiz olan güvenlik, doğruluk ve yüksek standartlar sayesinde– 250 senelik bir süreçte oluşmuştur. Kendimize ait hiçbir paydaşımızın olmaması nedeniyle bağımsızız ve gerçekleştirdiğimiz her faaliyette tarafsızız.

Lloyd's Register’ın uluslararası itibarı ve sayısı 87,000’i geçen çalışan kadrosunun kalite, bölünmezlik ve doğruluğu konularında yüksek saygınlığı bulunmaktadır. Bu çalışan gücü dikkatle geliştirilmiş bir işletme alt yapısı ile desteklenmektedir ve bu alt yapı 100’den fazla ülkede 240’tan fazla ofiste başarıyla uygulanmaya devam edilmektedir. 

Gurur duyduğumuz tarihçemiz

Lloyd's Register, adını ve kurulma sebebini 17. Yüzyılda Londra’da bulunan bir kafeye borçludur. Sahibi Edward Lloyd olan bu kafe, deniz tüccarları, deniz sigortacıları ve denizcilik ile ilgili pek çok kişinin buluşma noktasıydı. 1760 yılında bu kafenin müşterileri, ticaret gemilerini incelemek ve durumlarına göre sınıflandırmak üzere ‘Register Society’yi kurdular.

Dünya çapında organizasyonlar için 250 yıldır hizmet sunmaktayız.

İlk gemi sicili 1764 yılında basıldı. 1900lerin başlarında Lloyd's Register uzmanlığını başkaca endüstrilerde de, özellikle de enerji sektöründe, göstermeye başladı. Ayrıca hizmetlerimiz yönetim sistemi belgelendirmesini kapsayacak şekilde genişledi.

Günümüzde Lloyd's Register, yüz yıllardır bağlı kalınan, kuruluşun kamu yararına yaşam ve varlık güvencesini endüstriler çapında geliştirmek ve bu sektörlerde eğitim ve araştırmayı teşvik etmek ilkelerini benimsemiş olan bir yapıya sahiptir.