LRQA Business Assurance Metodolojisi

Eşsiz denetim metodolojisi - Business Assurance - sizin sistem ve risklerinizi yönetmenize, işletmenizin mevcut ve gelecekteki performansını korumanıza ve arttırmanıza yardımcı olur.

LRQA Business Assurance, kuruluşunuzun mevcut ve gelecekteki performansını korumak için sistem ve risklerinizi yönetmenize yardımcı olur. LRQA Business Assurance üç temel üzerine inşa edilmiştir:

Risk tabanlı yöntem

Bazı riskler her ne kadar fırsat ve gelişim anlamında gerekli olsa da, bazıları da yönetilmeli ya da ortadan kaldırılmalıdır. Bizim yaklaşımımız, kritik pazar risklerinizi, düzenlemelerden kaynaklanan risklerinizi ve teknolojik risklerinizi belirleyerek bu dengeyi kusursuzlaştırmanıza yardımcı olur. Risk yönetiminizde gelişme kat ederek sisteminizi hangi noktalarda geliştirebileceğinizi vurgularız.

LRQA, Vodafone’u, Yunanistan çapında, yüksek kalitede, kesintisiz telekomünikasyon hizmetleri için belgelendirilmesi konusunda aktif olarak desteklemiştir. LRQA Business Assurance yaklaşımı, şirket ilkelerimizle bütünüyle uyumludur, bu da faydalı bir işbirliği ile sonuçlanmaktadır.

Konstantinos Panagos, Vodafone Yunanistan, İş Geliştirmeden sorumlu Üst Düzey Yönetici

Tema bazlı ara kontrol

İlk müşteri ziyaretimizde, uygunluk ve gelişim konusundaki önemli tema ve hedeflerinizi belirlemek üzere sizinle beraber çalışırız. Denetimlerimiz belirlenen alanlardaki performans üzerine detaylı ve tarafsız geri bildirim sağlarken uygunluğu temin eder. LRQA’da biz bu gibi ziyaretlere ‘tema bazlı ara kontrol’ diyoruz.

Sürekli gelişim

Kuruluşlar, yönetim sistemlerinin performanslarını iyileştirmek konusunda sunduğu fırsatları sıklıkla ihmal ederler.

Raporlarımız karşı karşıya bulunduğunuz önemli risk noktalarına işaret eder ve sürekli gelişime uygun alanları belirler. Bu raporlar aynı zamanda yönetim sisteminizin, işletmenizdeki tüm tarafların ihtiyaç ve beklentilerini ne süreye karşılamaya devam edeceğini değerlendirirken, yönetimin dikkatini sitemin gelişmeye açık noktalarına çeker.

Paydaşların beklentilerinin karşılanması

İşletmelerin pek çok paydaşları bulunmaktadır. Bunlar arasında paydaşlar, müşteriler, düzenleyici organlar ve çalışanlar bulunmaktadır. Bütün bu insanlar, işletmenin düzgün bir şekilde yönetildiğini ve risklere karşı muhafaza edildiğini bilmek ister ve buna ihtiyaç duyar.

LRQA’nın Business Assurance metodolojisinin önemli bir unsuru paydaşlara çıkarlarının korunduğuna dair kanıt sunmaktır. Bu nedenledir ki LRQA belgelendirmesi kayda değer bir fayda sağlamaktadır. Bu belge ile paydaşlarınıza en yüksek standartları oluşturduğunuzu göstermiş olursunuz. Biz LRQA’da, yalnızca sistemin ilgili standardın gerekliliklere uygunluğunu doğrulamakla kalmayıp bir adım daha ileri giderek geleneksel denetim sürecinin ötesinde, aşağıda belirtmiş olduğumuz ‘katma değerleri’ sağlıyoruz:

  • Güvenebileceğiniz tarafsız bir denetim
  • Denetçilerimizin bilgi ve teknik uzmanlığı aracılığı ile sisteminizin etkinliği konusunda derinlemesine bir bakış açısı
  • Geliştirilmiş itibar – LRQA küresel anlamda güvenilir bir markadır ve portföyünde uluslararası tanınmış müşteriler bulunmaktadır.

LRQA Business Assurance farkı?

LRQA, LRQA Business Assurance’ı belgelendirme pazarına 2004 yılında tanıtmıştır. Bu girişimin endüstri çapındaki odak noktasını, belgelendirmenin ötesinde, stratejik amaçlarla bağlantılı denetim yaklaşımı noktasına yönelten belirgin bir etkisi olmuştur.

Biz denetimlerimizi, işletmenize, işletmenizin sektörüne, olgunluk düzeyine ve amaçlarına yönelik şekillendiririz. Bu belgelendirme hakkını elde etmeniz anlamına gelse de, yönetim sisteminizi çok daha stratejik, çok daha anlamlı bir şekilde kullanmanıza yardımcı olmamız anlamına da gelmektedir. Şu anda işletmeniz için neyin doğru olduğu önemlidir.

En çok dikkat ettiğimiz unsurlar

LRQA Business Assurance yaklaşımı en fazla önem taşıyan konulara odaklanmayı gerektirir. Şirketinizin karşı karşıya bulunduğu riskleri belirlemek üzere sistematik bir yaklaşım benimseyerek, denetimi size göre şekillendirir, böylece sürecin doğrudan yönetim sisteminizin etkinliği ve olgunluğu ile ilişkili hale getiririz.

Bunu nasıl gerçekleştiririz?

Gerçekleştirdiğimiz her şeye uygunluk çerçevesinden bakarken, LRQA Business Assurance yaklaşımı, denetimi performansınızı geliştirecek ve koruyacak güçlü bir yönetim aracına dönüştürür. Kuruluşunuz ve paydaşlarınız için gerçekten önem teşkil eden unsurların neler olduğunu anlayarak, yönetim sisteminizi ve işletmenizi eş zamanlı olarak geliştirmenize yardımcı oluruz.