Hakkımızda

Dünyanın ilk sınıflandırma kurumu olan Lloyd’s Register, 1760’dan beri tarafsız kontrol de değerlendirme hizmeti vermektedir. İlk zamanlarda denizcilik sektöründe yüksek standartlarda hizmet verme özelliği ile tanınırken şimdilerde uzmanlık alanları ve faaliyetleri çok daha genişlemiştir.

LRQA, Lloyd’s Register Grup’un bir parçasıdır ve yönetim sistemlerinin bağımsız belgelendirmesini yapmak üzere 1985 yılında kurulmuştur. Bizler, dünya üzerinde nerede çalışıyor veya iş yapıyor olursanız olun sizlere, yerel dilinizi, kültürünüzü ve iş yapma tarzınızı bilen denetçilerimizle, tam bir global hizmet verebilecek durumdayız.

Nerede Çalışıyoruz ?

LRQA, 120 ülkede faaliyet göstermekte olan global bir organizasyondur. Uluslararası firmalar için global ölçekte hizmet sağlayabilmekteyiz Her nerede faaliyet gösteriyor olursa olsun, büyük ya da küçük tüm işletmelerin yerel gereksinimlerini karşılamaya odaklanırız.

Nasıl Çalışıyoruz ?

LRQA Business Assurance yaklaşımının amacı aşağıda belirtilen konularda müşterilerimize güvence sağlamaktır:

  • Vermiş olduğunuz vaatleri yerine getirme kapasitesine sahip olmak, itibarınızı iyileştirmek, kapasitenize dair güven oluşturmak, iddialarınızı temellendirmek ve sizi farklılaştırmak konusunda yardımcı olmak
  • Yönetim sistemlerinin değerinin elle tutulur faydalarını görmek, bu faydaları finansal performans ve etkinlik ve verimlilik konusundaki gelişmelerle bağdaştırmak
  • Finansal olmayan bir dizi riski yönetme kapasitenizi geliştirmek
  • Yönetim sistemlerinin paydaşların ihtiyaçlarını karşılamak ve yapmış olduğunuz yatırımların karşılığını almak konusunda güvende hissetmek

Özetle, Business Assurance, kuruluşunuzun mevcut ve gelecekteki performansını korumak ve geliştirmek için sistem ve risklerinizi yönetmenize yardımcı olur.

Çalışanlarımız

LRQA, iş dünyasının belgelendirme ihtiyaçlarını karşılamak konusunda lider bir kuruluş olmuştur. 25 yılı aşkın süreden beri çalışanlarımız, bağımsız belgelendirme sektörünü şekillendiren tüm önemli gelişmelere öncülük etmiştir. Günümüzde işletmelerin global olarak sistemlerine güven duymalarına ve paydaşlarının taleplerini karşılayıp uzun dönem sürüdürülebilir büyüme hedeflerini gerçekleştirmede işletmelere yardımcı olmaktadır.

Denetçilerimiz sahip oldukları derin teknik alt yapı ve bilgi birikimiyle birlikte işletmelerin faaliyet gösterdikleri sektörü iyi anlayabilmektedir. Bu bilgi ile deneyimi işletmenizin sistem ve süreçleriyle birbirine bağlayarak yönetim sistemlerinizin stratejik hedeflerinize hizmet etmelerine yardımcı oluyoruz.

Ayrıca, global olarak standartların ve yönetim sistemleri alanındaki denetim faaliyetlerinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi süreçlerine katkı sağlayan kuruluşların başında yer almaktadır. Sektörün tanınmış isimleri olarak uzmanlarımız, akreditasyon forumları, standart komiteleri ve meslek grupları gibi bir çok ulusal ve uluslararası organisayonda düzenli olarak görev almaktadırlar.

Bağımsız ve Tarafsız 

LRQA ile çalışan firmalar, vermiş olduğumuz hizmetlerin güvenilirliği ile bizleri değerlendiriyor. Bu noktada, verilen hizmetlerde olası çıkar çatışmalarının farkına varmak ve bu çatışmaların, faaliyetlerimizin tarafsızlığını, bağımsızlığını ve nesnelliğini olumsuz yönde etkilememesi için gereken adımları atmak son derece önemlidir. 

Süregelen tarafsızlık taahhüdümüzün bir parçası olarak LRQA üst yönetimi, bağımsız danışman kurulu olan LRQA Genel Teknik Komitesinin tarafsızlık komitesi görevini üstlenmesini istedi. LRQA, ilişkilerinden ve de verdiği denetim, onay ve belgelendirme hizmetlerinden kaynaklanan olası çıkar çatışmalarını sürekli belirler ve analiz eder. Tarafsızlığın tehlikeye düştüğü noktalar tespit edildiğinde hem bu tehlikeleri ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek için alınan tedbirler, hem de devam eden etkinliğini gösteren veriler belgelenir. Bu veriler, LRQA denetim, belgelendirme ve karar verme süreçlerinin tarafsızlığının düzenli olarak gözden geçirilmesi için LRQA GT Komitesinin dikkatine sunulur. 

Belgelendirmenin Reddi

Teklif ya da sözleşme aşamasında, veya sertifikasyon sürecinde, LRQA belgelendirmeme kararı alır ise bu kararın nedeni kuruluşunuza bildirilecektir.