Belgelendirme Süreci

Tüm dünyada kuruluşlar, güçlü ve zayıf yanlarını derinlemesine anlıyor olmalarının rekabet avantajı sağlayacak potansiyel alanları belirlediğinin artık farkındalar.

Sürdürülebilir, başarılı bir işletme olmaya yönelik stratejik yaklaşım, belgelendirilmiş yönetim sistemleri ya da yönetim araçlarına her geçen gün daha da fazla güvenmeleriyle desteklenmektedir.

Belgelendirme hizmetlerimizden en iyi faydayı sağlayabilmek adına bizi zorlayın, bilgilendirin, sizin için en çok önem taşıyan noktaları bizimle paylaşın ve belgelendirmeyi işinizi geliştirmek ve risklerinizi azaltmak amacıyla kullanın.

Denetçilerimizle çalışmak

Sürecimizden azami faydayı elde edebilmek için kuruluşlarımızın, güven ve işbirliği atmosferi içerisinde, beraber çalışmaları gerekmektedir. İlişkiler kurmamız ve kuruluşunuz çalışanlarına yardım etmek için orada bulunduğumuzu anlatmamız önem taşımaktadır.

Tüm çalışanlarınızı, belgelendirme sürecini kuruluşunuzun ve işleri gerçekleştirme şeklinizin daha sağlıklı olmasını sağlamak adına kullanmaları için teşvik etmeniz gerekmektedir. Bunu sağlamak için aşağıda belirtilen unsurlar önem taşımaktadır: 

  • Üst kademe yönetiminizle bağlantı kurar ve önemli riskleri ve odaklanacak alanları belirleriz. 

  • Denetçilerimizle bağlantı kurar ve üzerinde durulacak unsurları paylaşırsınız.

Yalnızca evrak işi değil

Yönetim sistemlerinize baktığımızda, yalnızca işlerinizin işleyişi hakkındaki dokümantasyona bakmıyoruz. Ayrıca kuruluşunuzda uygulamada neler olduğuna da bakacağız. Yazılı ya da gayrı resmi bir yaklaşımla da olsa belirgin sorunlarla başa çıkmak adına planlanmış yaklaşımlarınızın olduğunu bilmek isteriz.

Geribildirimi anlamak

Biz bir danışmanlık şirketi değiliz, bu nedenle kuruluşunuza gelip size neyi nasıl yapacağınızı söylemeyeceğiz. Sorular sorup, alternatiflere bakmanız konusunda sizi teşvik edeceğiz. Yaklaşımınız ve bu yaklaşımın nasıl geliştirilebileceği konusunda düşünmenizi sağlayacağız. Yaptıklarınızı ve yapış şeklinizi yapıcı bir şekilde zorlamak için yola çıkıyoruz.

Bize bir şey ispatlamanızı istediğimizde, bunu kendinize de ispatlamanızı sağladığımızı lütfen unutmayın. Bu bizim sağladığımız faydanın önemli bir parçasıdır. Derinlemesine bir test sürecinden geçmiş olmanız önemli bir noktadır ve sağlam ve dayanıklı olması halinde yaklaşıma güven oluşturur. Ayrıca paydaşlarınıza, beklentilerine cevap verdiğinize dair güven aşılar.