ISO 22301 İş Sürekliliği

ISO 22301’in Faydaları

  • Riskin en aza indirilmesi – kurumsal bir tehdit ile karşı karşıya kalındığında daha güçlü direnç gösterebilme
  • Güçlü olma – işletme planlamasıyla entegre edildiğinde aksaklıklarla başa çıkılmasında ve marka itibarının korunmasında daha güçlü hareket edebilme
  • Maliyetlerin azaltılması – aksiyon planı tatbikatları sayesinde en kötü durum senaryosuyla karşı karşıya kaldığınızda bile finansal yapıyı korumak mümkün olur

ISO 22301 için neden LRQA’yı tercih etmelisiniz?

·         Fikir Lideri

·         LRQA ve iş sürekliliği gelişimi alanında lider olan İş Sürekliliği Enstitüsü arasında uzun yıllara dayanan güçlü bir ilişki vardır.

·         Kanıtlanmış başarı

·         IT, savunma, devlet, adalet ve telekomünikasyon sektörlerinde üst düzey müşterilerimiz bulunmaktadır.

·         Deneyim

·         Şirketiniz, uzun yıllardır iş sürekliliği standartları kapsamında denetimler yapan LRQA’nın deneyimlerinden yararlanır.

ISO 22301 Sertifikası Nedir?

BS 25999 standardını baz alan ISO 22301, hem iş sürekliliği yönetimi ölçütlerine yönelik gereklilikleri ortaya koyar hem de BCMS işletme planlaması ve kontrollerinin belirlenmesi konularına önem verir.

BS 25999 standardının iptal edilmiş olması nedeniyle yeni müşterilerimiz ISO 22301 standardına göre denetime tabi olmaktadır. Hâlihazırda BS 25999 belgesi olan şirketler için yeni standarda geçiş süreci nispeten daha basittir ve UKAS tarafından belirlenen zaman dilimleri içerisinde gerçekleştirilebilir.

Sektörün en iyi uygulama kılavuzunu temel alan standart, riski en aza indirmenize ve böylece de şirketinizde bir aksaklık olması riskini azaltmaya yardımcı olmak amacıyla yapılandırılmış ve düzenli İş Sürekliliği Yönetim Sistemini anlamanızı, geliştirmenizi ve uygulamanızı kolaylaştırmak için özel olarak hazırlanmıştır.