ISO/TS 16949 Otomotiv Sertifikası

ISO/TS 16949 Otomotiv Sertifikası

ISO/TS 16949:2009 standardının amacı, sürekli gelişim sağlarken hataların önlenmesine, otomotiv tedarik zincirinde varyasyon ve atık azaltmaya odaklanan bir kalite yönetim sistemi geliştirmektir. ISO/TS 16949 standardı, otomotiv ile ilgili ürünlerin tasarımı ve geliştirilmesi, üretilmesi ve varsa kurulum ve servis hizmeti için geçerlidir.

Dünyanın önde gelen belgelendirme kuruluşlarından biri olan LRQA, programın sahipleri  Uluslararası Otomotiv İş Gücü (IATF) tarafından belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilen seçkin birkaç kuruluş arasındadır. IATF üyesi olan İngiliz Motor Üreticileri ve Tüccarları Derneği (SMMT) ile imzaladığımız anlaşma sayesinde dünyanın her yerinde hizmet verebiliyoruz.

ISO/TS 16949’un Faydaları

  • Azalan maliyetler – ürün ve süreç kalitesini arttırarak maliyetlerin azalmasına yardımcı olur.
  • Artan güven – global tedarik sözleşmeleri için teklif verirken şirketiniz kendisine daha çok güvenir
  • Çoklu denetimlerin azaltılması – birden fazla alanda tedarikçilere getirilen şartlara uyması gereken tedarikçilere yönelik çoklu denetim yapılması ihtiyacını azaltır ya da ortadan kaldırır
  • Tedarikçi seçimi – Sözleşme şartı gereğince ISO/TS 16949:2009 belgesi alan dünyanın en büyük otomotiv imalatçılarıyla çalışma şansı yakalamanıza yardım eder.
  • Kolay entegrasyon – ISO 9001 temelli mevcut yönetim sistemi standartlarıyla entegre etmek daha kolaydır

ISO/TS 16949 için neden LRQA’yı tercih etmelisiniz?

·         Deneyim

·         LRQA, standartların gelişmesinde öncü rol oynamış olup uzun yıllardır Kalite Yönetim Sistemi ve TS değerlendirme ve belgelendirme süreçlerinde yer almaktadır.

·         Kanıtlanmış başarı

·         Otomotiv sektöründe seçkin müşterilerimiz mevcut.

·         Otomotivde Uzmanlık

·         Denetçilerimiz, otomotiv sektöründe bilgi sahibi yönetim sistemi uzmanlarından oluşuyor.

ISO/TS 16949 sertifikası nedir?

Otomotiv sektöründe çalışan kurumlar için ISO/TS 16949 sertifikası, standardizasyon ve gelişim açısından önemli bir olanağı temsil ediyor. İster bu sertifikayı almak bir sözleşme şartı olsun ister yeni iş bağlantıları yapmak veya yeni piyasalara girmek istiyor olun bu belgeyi almanın büyük avantajları olduğunu göreceksiniz.