LR, AuditOne™ onayı ile faaliyetlerini FMCG belgelendirme alanında genişletiyor

Lloyd’s Register (LR), greenfence teknolojisinden güç alan platformumu üzerinden AuditOne™ standartlarına uygun tedarik zinciri belgelendirme kuruluşu olarak onaylandı. AuditOne™ önemli tüketici markalarının ve bu markaların tedarik zincirlerinin küresel ölçekte kalite denetimleri yürütme süreçlerini standartlaştırmayı amaçlamaktadır.

AuditOne™ tedarikçi denetimlerinin birden fazla kez yapılmasını önlemek ve hem marka sahipleri hem de tedarik zinciri için maliyeti ve kaynak gereksinimini azaltmak amacıyla Unilever, L’Oréal, Estée Lauder ve Kimberly-Clark gibi global markalarla işbirliği içinde geliştirildi.

BRC Ambalaj ve Ambalaj Malzemeleri Global Standardı ve bu standardın 9. Modülünde açıklanan AuditOne™ gerekliliklerini sağlayan akredite kuruluş olarak Lloyd’s Register Quality Assurance (LRQA), yakın gelecekte diğer tüm AuditOne™ hizmetlerini de sunabilme kabiliyetini geliştiriyor. Alınan bu onay ile ilgili görüşlerini paylaşan LR Yönetim Sistemleri Genel Müdürü (COO) Paul Graaf’a göre, “AuditOne™ belgelendirme hizmetlerini sunabilecek az sayıdaki kuruluştan biri olarak seçildiğimiz için kıvanç duyuyoruz. Bu plan sayesinde hızlı tüketim ürünleri (FMCG) markaları ve bu markaların tedarik zincirleri denetimlere ayrılan zaman ve paradan tasarruf edebilir ve bu da onların kaynaklarını tüketicilere güvenli ve sürdürülebilir ürünler sunmaya yönlendirmelerini sağlar.”

LR olarak Haziran 2016'dan bu yana çalıştığımız greenfence, AuditOne™ için özel teknoloji platformu ekosistemi seçildi. Test, Gözetim ve Belgelendirme (TIC) sektörüne hizmet veren ilk platform teknolojisi olan greenfence, LR müşterilerinin mevcut veri tabanları, süreçleri ve sistemleri için yalnızca gıda değil, tüm sanayi sektörlerinde benzersiz bağlanabilirlik, ölçeklenebilirlik ve birlikte işlerlik potansiyeli sunuyor. 

LR Yönetim Sistemleri ve Gözetim Hizmetleri Pazarlama Direktörü Duane Wood’a göre, “LR Gıda portföyü, FMCG sertifikası verme kabiliyeti kazandığımız için bir kez daha güç kazandı.  Büyük kuruluşlardan bu kuruluşların en küçük tedarikçilerine kadar her bir paydaşı eşsiz bir biçimde birbirine bağlayan ve global standart/plan sahipleri ve ilişkili belgelendirme hizmetlerini kapsayan greenfence sayesinde, AuditOne™ belgelendirme hizmetleri karmaşık, yüksek risk taşıyan tedarik zincirleri üzerinden faaliyet gösteren kuruluşlar için daha yüksek güvence düzeyleri sağlayacak.”

LR tarafından sunulan AuditOne™ hizmetleriyle ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen info@lrqa.com.tr adresine e-posta gönderin. 


LRQA / LR Yönetim Sistemleri hakkında

LRQA teknoloji merkezli profesyonel güvence hizmetleri alanında lider bir hizmet sağlayıcıdır. Özelleştirilmiş eğitim ve güvence programları da dahil olmak üzere çok geniş bir standartlar, planlar ve iş geliştirme hizmetleri yelpazesinde yönetim sistemleri uyumluluk ve uzman danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. 50’ye yakın akreditasyon kuruluşu tarafından tanınıyor, 120’den fazla ülkedeki müşterilerimize hizmet veriyoruz. Kuruluşunuz ve paydaşlarınız için neyin gerçekten önemli olduğunu anlamak suretiyle aynı anda hem yönetim sisteminizi hem de işinizi geliştirmenize yardımcı oluyoruz.  


AuditOne™ hakkında

AuditOne tedarik zincirinin tamamı için avantaj sağlayan standartlaştırılmış bir denetim sürecidir. AuditOne ile, marka sahipleri uyumlulaştırılmış kalite standartlarına uyum sağlar ve tedarikçiler marka sahiplerinin tüm gereksinimlerini karşılayan tek bir denetim yürüterek fazladan denetim ihtiyacını ortadan kaldırır.

AuditOne elektronik denetim girişi, denetimci kalibrasyonu, denetimci doğrulaması, uyumluluk panoları ve daha fazlasını sağlayan yeni teknoloji üzerinden uyumluluğu 21. yüzyıla taşımaktadır ve tüm sektörlerde türünün ilk örneğidir.  


Greenfence hakkında

Greenfence küresel gıda sektörüne hizmet vermek ve çiftlikten tabağa tedarik zincirlerinin tüm aşamalarında güveni optimize etmek için geliştirilmiş dünyanın ilk serbest platform ekonomisidir.  Greenfence dünyanın parçalı, uçtan uca tedarik zincirini birbirine bağlamak; küresel kaynaklara erişim sağlayarak tedarik zinciri boyunca şeffaflık sağlamak; verilerin dağılmasını ve bilginin kapalı ortamlarda birikmesini ortadan kaldırmak ve birlikte işlerlik sağlamak gibi sektörel sorunlara çözüm getirir.