Uluslararası Gıda Güvenliği Semineri Tamalandı

LRQA’nın 22 Ekim tarihinde internet üzerinden ücretsiz olarak iki ayrı oturum şeklinde düzenlemiş olduğu konferansa 45 ayrı ülkeden 200’ün üzerinde gıda güvenliği uzmanı katılım sağladı. 
  
FSSC 22000 Yönetim Kurulu Başkanı Fons Schmid, katılımcılarla deneyimlerini paylaşarak GFSI (Global Food Safety Initiative) tarafından tanınan FSSC 22000 standardına ilişkin güncel bilgilerle, gelecekteki planları hakkında bilgiler verdi. 
  
LRQA’nın Gıda Tedarik Zinciri Hizmetleri Başkanı Cor Groenveld’de gıda güvenliği konusunda uluslararası platformdaki gelişmelere ilişkin çeşitli bilgiler aktardı ve “küçük ve/veya az gelişmiş işler için, etkin gıda güvenliği yönetim sistemlerini sistematik ve sürekli iyileştirme prosesi üzerinden geliştirmeye yönelik olarak oluşturulmuş bir kapasite geliştirme programı” olan GFSI Global Markets Program (Küresel Pazarlar Programı)’ı da içine alan GFSI onaylı standartlar hakkında görüşlerini paylaştı. 
  
Cor ve Fons daha sonra katılımcıların, habersiz denetimden hayvan yemi ve pestisitlere ilişkin düzenlemelere kadar farklı konularda gelen soruları yanıtladılar. 
  
Webinar’ın video kaydına buradan ulaşabilirsiniz.